הקשר בין עיצוב הבית לאווירה שיש בו

לכל אחד מהצבעים יש אופי משלו. כל צבע מסמל משמעות אחרת וחשוב שתדעו את משמעות הצבעים לפני שתחליטו איזה מן הצבעים תכניסו לביתכם. חשוב לציין ששילוב הצבעים בצורה עדינה ולא דומיננטית לא תפיק אווירה לא רצויה אלא להפך תוסיף טאץ' חדשני ומאוזן.

נתחיל בצבע האדום – צבע האדום הוא צבע החיים, התשוקה, האהבה, מזכיר דם ותענוגות.
הצבע הכתום – חלק מצבעי האדמה, הוא מסמל בריאות, שאפתנות, חיוניות חמימות ויצירתיות.
צהוב – מסמל עליזות, שמחה, אנרגטיות וחיוביות.
סגול – יצירתיות, מיסטיות, חכמה, יוקרה, הצלחה.
חום – נוח, אורגני, ידידותי, ביטחון, יציבות.
זהב – זוהר, יוקרתי, עשיר, מסורתי, שגשוג, קלאסיות.
ירוק – טריות, טוב לב, שגשוג, אורגני, בריאות.
כחול – מרגיע, נקי, נאמנות, סבלנות, שלווה.
כסוף – קלאסי, מגניב, קסום, חינני, מסוגנן.
שחור – קלאס, דרמה, אלגנטי, מסתורי, עוצמתי.
טורקיז – שלום, הגנה, רוחניות, חכמה, דמיון.
אפור – רוגע, טבע, מינימליסטיות, אינטליגנציה, איזון.
לבן – נקי, קליל, טוהר, מודרניות.
ורוד – חמלה, נשיות, שובבות, רומנטיקה, שמחה.

ועכשיו אחרי שהבנו את המשמעות של הצבעים תוכלו לבחור בצורה הטובה ביותר איזה צבעים תרצו לשלב בביתכם כדי ליצור את האווירה המדויקת שמתאימה לכם.
עדיף לבחור צבעים נצחיים מאשר אופנתיים – את עיצוב הבית כפי הנראה אתם לא משנים כל כמה חודשים אלא כל כמה שנים ולכן עדיף להתבסס על צבעים נצחיים מאשר אופנתיים, כמובן שאת האופנתיות תוכלו להכניס כטאץ' שאפשר לשנות מידי כמה חודשים כמו ציפיות לכריות הסלון, מנורות דקורטביות, וילונות וחפצים אחרים שהעלויות שלהם אינם גבוהות במיוחד כדי שתוכלו להחליף מעת לעת.

הצבעים שתבחרו יעידו עליכם ועל האוירה בביתכם ולכן חשוב לבחור גם צבעים שאתם אוהבים, אתם נמצאים בבית ברוב שעות היום וגם מארחים בו, ולכן מאוד חשוב האווירה שנוצרת משילובי הצבעים ומשמעות כל צבע.

השלב הבסיסי ביותר בתחילת עבודה על עיצוב הבית היא בחירת הצבעים ושילוב הטונים שיהיו בחללים. מבחינת חדרים, כל חדר יכול יהיה להיות בעל גוונים שונים וייחודיים המתאימים לו. כלומר לעיצוב חדר השינה של הילדות כנראה ישלטו הצבעים הבהירים והעדנים כמו ורדרד, כתמתם ושמנת. לעיצוב חדר השינה של בנים כנראה ישלטו צבעים כמו צהוב, ירוק או כחול. כדי שהצבעים יהיו מתאימים למי שבעצם ישהה בחלל המבלך שעות היום. הסלון יהיה מורכב מבסיס של צבעים ניטרלים אליהם ישתלבו צבעים חדים, עזים שיתנו את הטאץ העיצובי ואת החיבור למתגוררים בו.

גם הריהוט יכול להיות בצבעים חדים ועזים כל עוד לא משתוללים בצבעי הקירות ושאר הרהיטים. כלומר אם נבחר לצבוע את קירות הבית בצבע לבן/שמנת נוכל לבחור ספה בצבע ורוד, טורקיז או אפילו ירוק זית ועדיין לשמור על שילוב מאוזן בין הצבעים. התאורה גם היא נכנסת לתמונה, כאשר בוחרים מנורה, למרות שהיא נמצאת בגובה ורבים לא מייחסים אליה חשיבות, מלבד האור שהיא תספק, היא בעצם קובעת את הטון, כלומר אם תבחרו במנורה גדולה בעלת נוכחות כפי הנראה ששאר הרהיטים בבית יהיו בעלי צבעים ניטרלים כדי למקד את החשיבות בגוף התאורה.
נעבור לתמונות, ספרים, כריות, טפטים וכו. גם דרכם תוכלו לבטא את הצבעים שאתם אוהבים בשילוב מעט מהם או הרבה כאשר שאר צבעי החלל ניטרלים. כלומר אם בחרתם בצבע השחור תוכלו חד משמעית להוסיף תמונה אדומה שתמשוך את העין ותיצור אווירה שונה ומסקרנת. אם בחרתם בגווני האפור תוכלו להוסיף טפט ורוד עדין וליצור שילוב צבעים מדהים.