טיפים קלאסה – פתרונות גדולים לאחסון לדירות קטנות

למי יש בגדים בארון שמעולם לא נלבשו או כלי מטבח, סדינים, מגבות, ספרים שלא נעשה בהם שימוש? לכולנו.

בעידן המודרני השפע והזמינות גורמים לנו לקנות הרבה יותר דברים ממה שאנחנו צריכים. ואת כל הדברים הרבים האלה צריך גם לאחסן.

בעיית האחסון מחמירה עוד יותר כשמחירי הדירות הגבוהים מאד (הן להשכרה והן לרכישה) מאלצים רבים מאיתנו לעבור לדירות קטנות יותר, מה שהופך את מציאת פתרונות אחסון לאתגר אמיתי.

אך אל דאגה, המומחים שלנו תמיד כאן לסייע ויש להם פתרונות אחסון נפלאים במיוחד עבור אלו הגרים בדירות ממש קטנות.

הנה 9 הטיפים הנהדרים של המומחים שלנו שיעזרו לכם למצוא בקלות מקום לחפצים שלכם:

1. חשבו דו שימושיות
ספסל נפתח לארגז אחסון, מיטה או ספה עם ארגזי אחסון גדולים, הדום דקורטיבי שאפשר גם לשים בו חפצים – חשבו כיצד הרהיטים שאתם צריכים יכולים לשמש גם כמקום אחסון.

2. נצלו את כל החלל
זוכרים את המשחק "מחבואים"? במשחק זה הילד שמחפש את חבריו אומר "מי שעומד מאחורי, מצדדי ומלפני הוא העומד". זה גם עקרון חשוב במציאת פתרונות אחסון בדירה קטנה
בדירה קטנה כל ס"מ נחשב וחשוב לנצל את השטח ביעילות – למעלה, למטה, בצדדים, בפינות. למשל אם אתם צריכים ארון – שיהיה מהרצפה עד התקרה. הוסיפו מגירות מתחת למיטה, מעמדים בפינות ותלו מעמד לבגדים מהתקרה.

3. צרו הפרדה בין החללים עם מקומות אחסון
רוצים ליצור פינת עבודה בסלון? פינת טלויזיה? להפריד בין הסלון למטבח? פתרון נהדר ליצירת חללים שגם יכול לעזור בפתרון בעיית האחסון הוא הוספת ספריה מעוצבת, כוננית רחבה או קונסולה גבוה שגם חוצצים בין החללים וגם ניתן לאחסן בהם ספרים וחפצים שונים.

4. פתרונות אחסון דקורטיביים
עולם העיצוב גם הוא נרתם לעזרתכם ויוצר פתרונות מעוצבים ויפים שגם מוסיפים סגנון וגם נותנים פתרון אחסון: מעמדי נעליים צבעוניים, לוח עם ווים לתליית כלי מטבח, פס מגנטי לסכינים סלים צבעוניים לכביסה ועוד.

5. חשבו בגדול
כשיש לכם הרבה חפצים – יכול להיות שכל מה שאתם צריכים זה ארון גדול, ספריה גדולה היוצרים מקומות אחסון רבים לחפצים שלכם. כך רהיט אחד גדול יכול לאחסן הרבה מאוד דברים קטנים.

6. הוסיפו נישות
יצירת נישות בקיר מוסיפות סגנון וייחודיות וחשוב לא פחות גם מקום נפלא לאחסון.

7. צרו מדפים
מדפים הם פתרון אחסון מעולה. אפשר להוסיף אותם בכל מקום. אפשר למצוא אותם בהמון סגנונות, צבעים גדלים וסוגים כך שהם יכולים להתאים לכל חלל. ושוב, נצלו את כל החלל העומד לרשותכם, גם לגובה.

8. צרו חללי אחסון נסתרים
אם יש לכם חלל קטן שאתם משתמשים בו לאחסון הרבה חפצים ואתם לא רוצים שיראו את הבלאגן (…) הוסיפו דלת ארון או וילון יפה המשתלבים היטב בעיצוב הכולל של הקיר/דירה.

9. הנמיכו את התקרה
בדירות ישנות היה פעם בוידעם – מעין חלל נסתר (בדרך כלל באזור האמבטיה) וגדול שהיה אפשר לאחסון בו הכללל. אם יש לכם בדירה תקרה גבוהה, אתם יכולים ליצור מעין גלריה שיכולה לשמש מעבר למקום אחסון נפלא אפילו גם כחדר קטן נוסף.

עקרונות חשובים במציאת פתרונות אחסון לדירות קטנות:
תכננו את הדברים – חשבו מה אתם צריכים לאחסן, מה החלל העומד לרשותכם ואלו פתרוונת אתם באמת צריכים. זה יחסוך לכם הרבה כסף.

היו יצירתיים – חשבו אחרת, חשיבה יצירתית תמיד תוכל למצוא לכם פתרונות לכל בעיה.

הקפידו על אסתטיות – כשיש הרבה חפצים והמקום קטן, אל תוסיפו "סתם" עוד מדף ועוד ארון רק כדי למצוא את הפתרון, חשבו על המראה הכולל של החלל, כיצד למקם בו את הדברים נכון על מנת שיהיה נעים בעין, שלא יהיה עמוס מדי. בסופו של דבר – אתם צריכים לגור בדירה הזאת וחייב שיהיה לכם כיף.

כדאי לסנן – בסופו של דבר, אנחנו לא צריכים כל כך הרבה דברים. ההמלצה שלנו, פעם בחצי שנה/שנה עברו על החפצים שלכם, מה שאתם לא צריכים ו/או לא משתמשים – תרמו לאחרים.

היעזרו באנשי מקצוע – רבים מאיתנו לא יודעים כיצד לארגן נכון חלל קטן או איך ליצור נישות או לבנות מדפים. במקרה הצורך – פנו לאנשי המקצוע המתאימים.

יש לכם שאלות? פנו אלינו – נשמח לעזור לכם 🙂